Orta Anadolu Hububat İhracatçıları Birliği Astana 2017'ye Katıldı

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 09-10 Eylül 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirilen “Expo Astana 2017 Kapanış Etkinlikleri”ne katılım sağladı.
10 Eylül 2017 tarihleri arasında Astana/Kazakistan’da gerçekleştirilmekte olan ve ülkemizin katılımına yönelik çalışmaları Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen “EXPO Astana 2017”de 09-10 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen kapanış etkinliğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, basın mensupları ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.
Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği kapanış etkinliği kapsamında kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in kum ile yaptığı gösteriler ile yer aldı. Türkiye pavyonunda gerçekleştirilen kum gösterisinde Türkiye ve Kazakistan’ı simgeleyen yapı, manzara vb. görsellere yer verildi. Ayrıca Birliğimizin standında Şef Aşçı Emin Aydemir tarafından kurabiye, börek, poğaça vb. unlu mamul ürünleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edildi ve şov yapıldı.