Tokoğlu Ofset Matbaa

“Uzman kadromuzun ve grafik tasarım ekibimizin birlikte ve uyumla çalışmaları sayesinde kartondan ve kâğıttan matbaaya dair yapılabilecek her tasarım ürünü bizim işimiz. Sektöründeki gıda, kozmetik ve endüstri ürünleri için ihtiyaç duyulan kutu ve ambalajları sizler için üretiyoruz” diyen firma yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Firmamız 1957 yılında Ömer Lütfi Tokoğlu tarafından Tokoğlu Matbaası adıyla, hizmet vermeye başlayan ilk matbaalardan biri olarak Isparta'da kurulmuştur. Zamanla gelişen teknolojiye ve değişime ayak uydurarak yenilenmiş ve Tokoğlu Matbaa Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ismiyle Akdeniz Bölgesi'nde sektörün öncüsü olan firmalardan biri haline gelmiştir. 1985 yılında tipo baskıdan ofset baskı teknolojisine geçerek, baskı öncesi hazırlık, grafik tasarım ve film departmanlarını da kendi bünyesinde toplamış ve böylece entegre bir matbaa özelliğine sahip olmuştur. Firmamız 2000'li yıllarda tek renk baskı yapabilirken, çift renk ve dört renk ofset baskı makinelerine geçerek teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiş, böylece kalitesini ve üretim kapasitesini artırmıştır. Şirketimiz baskı sonrası alanda ise; kırım katlama, varak yaldız, gofre, UV lak, selefon ve laminasyon, kutu kesim, kutu yapıştırma makinelerini de makine parkına ekleyerek geniş yelpazede iş üreten, kaliteyi ön plana çıkaran, yenilikçi bir anlayışla çalışmalarına devam etmiş, klasik matbaa anlayışının ötesine geçerek özel bir matbaa haline gelmiştir.

2010 yılında, metalize, polietilen ve pvc malzemelere UV baskı yapabilen makinayı bünyesine kattıktan sonra, alanındaki,  farklılığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Faaliyet sahanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Düşüncenin ürünü olarak ortaya çıkan tasarımı, kâğıt ve kartonun imkân verdiği ölçüde kutuya ve ambalaja dönüştürüyoruz. Uzman kadromuzun ve grafik tasarım ekibimizin birlikte ve uyumla çalışmaları sayesinde kartondan ve kâğıttan matbaaya dair yapılabilecek her tasarım ürünü bizim işimiz. Sektöründeki gıda, kozmetik ve endüstri ürünleri için ihtiyaç duyulan kutu ve ambalajları sizler için üretiyoruz.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Isparta’da faaliyet gösteren matbaamız Akdeniz Bölgesine hâkim konumu sayesinde Isparta ve çevresi başta olmak üzere Türkiye’mizin her yerine ve uluslararası pazara gıda sektöründeki pasta, baklava ve dondurma imalatçıları başta olmak üzere sayısız ürün ambalajı ve matbaa ürünü imal edip müşterilerimize çözüm ortağı olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Sizce müşteriler neden firmanızı tercih etmeliler?
Müşterilerimize Kalite, Dayanıklılık, Hassasiyet ve Süreklilik ilkeleriyle hizmet vermek birinci hedefimiz olup değişmeyen prensibimiz şüphesiz "Müşteri Memnuniyetidir”. Ürettiğimiz tüm mal ve hizmetler uzun bir zincirin sonunda nitelik kazanmaktadır. İşte biz bu zincirin son halkasını Müşteri Memnuniyeti olarak kabul ediyoruz. Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle birlikte güvenilirliğimiz ve yüksek iş ahlakımız sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi haline gelmek ve onlara değer katan bir çözüm ortağı olmak bize memnuniyet veriyor.
Firmamızda benimsenen sipariş takip ve kalite yönetimi sistemlerimizle kaliteyi, güveni ve hızı en uygun şekliyle müşterilerimizle buluşturmamız bizi tercih edilen bir matbaa konumuna yükseltmiştir.

Sektöre getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
Metalize baskı ile parlaklığın verdiği cazibeyi, karton kutudaki güzelliği ortaya çıkarmak için kullanıyoruz. Özel tasarımlar yaparak ulusal ve uluslararası kalitede ürünlere daha etkileyici ve profesyonel bir görünüm kazandırmak için metalize kutuları ortaya çıkardık. Günümüzde ürünlerin kalitesinin farkındalığını sağlayan ilk etken şüphesiz ambalaj ve ürünün sunum şeklidir. 2010 yılından itibaren kâğıt ve kartona ek olarak, metalize, polietilen ve pvc malzemelere de UV baskı yapabilir hale gelen tesisimiz, böylelikle alanındaki hâkimiyet ve farklılığını bir kez daha ortaya koyarak metalize, pvc kutu ve ambalaj modelleriyle de 2018 yılı itibarıyla 2000’e yakın farklı ürün için ambalaj geliştirmiştir.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmaları anlatır mısınız?
Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin bizi bir başkasına tavsiye etmesi ve bizimle çalışmaya devam etmesi pazardaki güvenilirliğimiz ve kalitemizin en önemli göstergesidir. Çalıştığımız müşterilerimizin tüm grafik tasarım ve matbaa işlerinde sağladığımız çözümlerle tercih edilen bir işletme ve önerilen bir marka olduğumuzun farkındayız.