Doğadan Gelen Ferahlık: Marfedo Dondurma

Kendi tesislerinde ürettikleri dondurmayı toptan ve perakende satış yapan müşterilerine pazarlayan Marfedo Dondurma ayrıca ihracatta yapmaktadır. Üretilen dondurmanın doğal olması sebebi ile kalite ve müşteri memnuniyeti ön planda tutularak üretim yapan Marfedo Dondurma da kullanılan tüm yardımcı hammaddeler tarım bakanlığının onayı ile yapılmış olup kontrol edilmiş ürünlerdir.

ŞİRKET KURULUŞU
Şirketimiz kurucusu Sayın Salman Arslan’ın 25 yıllık iş tecrübesiyle 2005 yılında öncelikle Ice Love markasıyla 7 yıl seri olarak Maraş dondurması üretimine başlamış daha sonra MARFEDO markasıyla yola devam etme kararı alınmıştır. Ayrıca Şehr-i Maraş markalı naturel Maraş Dondurması da firmamız markaları arasındadır. Gün geçtikçe makine parkuru ve teçhizat konusunda günümüz teknolojisini kullanarak sürekli yenilenen ve hijyenik bir ortamda üretim sağlanmaktadır. MARFEDO markalı Maraş Dondurmasını Türkiye’nin her bölgesinde bayilikler ve kendi şirket araçlarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

ÜRÜN PÖRTFÖYÜ
Geleneksel Kahramanmaraş dövme dondurmasını en son teknolojik makinelerle el değmeden otomatik sistemde üreterek müşterilere satışı yapılmaktadır. Ürün çeşitlerimiz olarak 100 cc Maraş dondurması, 150 cc Maraş dondurması, 250 gram Maraş dondurması, 500 gram Maraş dondurması bunların yanı sıra 500 gram kakao, sade, 500 gram limon, sade, 500 gram fıstık sade, 500 gram kakao, fıstık, sade çeşitlerimiz arasındadır. Meyveli dondurma grubunun 4 kilogram endüstriyel kaplar kullanarak sunumu yapılmaktadır.

MÜŞTERİ PÖRTFÖYÜ
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde toptan ve perakende satış yapan müşterimiz vardır. Firma olarak kendi tesisimizde ürettiğimiz ürünlerimizi müşterimize zamanında ulaşımını ivedilikle sağlamaktayız. Firmamız kendi markalarımızı satmak isteyen müşteri grubu ile de detaylı şekilde görüşme yapılıp gerekli kolaylık ve hassasiyetle ürün satışı yapılmaktadır. 2017 yılı itibariyle ihracata başlamış bulunmaktayız.

FİYAT POLİTKAMIZ
Üretmekte olduğumuz ürünlerimizi doğal olması sebebi ile maliyet konusunda herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır. Kalite bazında ürünlerimiz fiyat konusu bakımından farklılık gösterebilir. Firma olarak fiyat konusunda değişken bir politika olmasından yana değiliz. Ürünlerimizde kullanılan tüm yardımcı hammaddeler tarım bakanlığının onayı ile yapılmış olup kontrol edilmiş ürünler kullanılmaktadır. Fiyatımızı bu ölçüde değerlendirerek maliyetleme yapılıp çıkarılır.

EKONOMİ
Firma olarak ürünlerimizde hammaddelerimizin tamamını yurtiçinde üretilen firmalardan tedarik etmekteyiz. Ana hammadde olarak süt, salep, şeker ve kullanılan diğer ürünlerin piyasa dalgalanmalarından kaynaklanan etkilenmeler olmaktadır. Hemen hemen kullanılan tüm hammaddelerde yıl içerisinde değişken fiyatlar yüzünden firma olarak maliyet hesaplarımızda da değişikliğe zorunlu olarak gidilmektedir. Buna bağlı olarak kendi fiyat politikamızı kar oranı en düşük maliyet gözeterek yapılmaktadır. Piyasadan kaynaklanan değişken fiyatları şirket olarak müşterimize minimum değerlerden yansıtmaya özen gösterilmektedir.

PAZARDA KALİTE VE GÜVEN
Marfedo dondurma olarak kalite bazında pazarda kendimizi en üst seviyeye getirerek gerek ürün kalitesi gerek müşteri memnuniyeti bizim en etkin prensiplerimiz arasındadır. Ürün olarak tüketicimize sağlıklı ve hijyenik ürünler sunmayı ve oluşabilecek en ufak eleştirilere de açık olduğumuzu belirtmek isteriz.

HEDEFLER
Günümüz gıda sektöründe yeniliğe açık yeni pazarlar oluşturmayı hedef kılan üründe kaliteyi bozmadan günün gerektiği teknolojiyi takip edilerek tesis kapasitesini her yıl artırarak yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz.