İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası Üyelerine Mesleki Yeterlilik Belgesi Verdi

İstanbul Şekerci Pastacı Helvacı Tatlıcı Ve Şekerli Mamüller Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Gökşen Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle, oda üyelerine yönelik olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için kurs düzenlendi. 8 saat süren uygulamalı sınavın ardından başarılı olan oda üyeleri belgelerini almaya hak kazandı.
Tüm resmi kurumlarda da işe girişlerde Mesleki Yeterlilik Belgesi geçerli olacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesinin Dünyada geçerliliği olan bir belge oluşu denklik gözetmeksizin Avrupa Birliğine bağlı ülkelerde direk iş başı yapılabilir. Çalışanlar için en önemli konu Mesleki Yeterlilik de M.E.B teki gibi prim günü aranmaksızın bütün Mesleki Yeterlilik Belgeli Adaylar hak ettiği şekilde mesleğini icra edecektir. MYK’nın bir özelliği de adayların meslek kodlarına göre mesleki girişleri yapılacaktır ve vasıflı personel durumuna geçecektir. Bütün Mesleki Yeterlilik Belgesi olan çalışanlar hak ettiği ücret ve özlük haklarına sahip olacaklardır. Tek sınavda hem Kalfalık hem Ustalık hem de Usta öğreticiliği kapsayan belgeyi hesaplı almak isteyenlerin İstanbul Şekerciler ve Pastacılar odasına başvuruda bulunması gerekmektedir.
İstanbul Şekerci Pastacı Helvacı Tatlıcı Ve Şekerli Mamüller Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ve Gökşen Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle yapılan Mesleki Yeterlilik sınavının ilk Ocağın ilk haftası Kadıköy’de gerçekleştirildi. Toplamda 8 saat süren belgelendirme sınavında ter döken tüm oda üyeleri sınavdan başarıyla çıkarak belgelerini almaya hak kazanmışlardır.