Çallı Pastacılık

Sektöre Hizmette Sınır Tanımayan Marka  Çallı Pastacılık
Çallı Pastacılık yarı üretici, yarı toptancı bir firma. Konya Ereğli’de Meysüt fabrikamız var. Fabrikada yarım yağlı ve tam yağlı sütler, baklavacıların en çok istediği sadeyağlar, tereyağı, labne peyniri ve beyaz peynir üretilmektedir. Sektörün taleplerine göre üretimde çeşitlilik yön buluyor. İşin üretim kısmı tamamen sektörle iç içe olmamızdan kaynaklı, ihtiyaçlara cevap verme yönünde ilerliyor.
Bilhan Süt ve Süt Ürünleri
Firmamız, 2013 yılında Çallı Pastacılık ve Gıda İhtiyaç Maddeleri San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde kurulmuştur. Bilhan Süt Ürünleri, uluslararası kabul görmüş standartları, sağlıklı lezzetli ürünler sloganını ve müşteri memnuniyetini ilke edinip; kendini yenilikçi ve mükemmeliyetçi olmaya adamış, üretim ve dağıtım alanında lider kuruluş olmak adına çalışmayı kendisine misyon edinmiştir. İleri teknoloji ve uluslararası kabul görmüş gıda standartlarına uygun bir şekilde müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak ve gıda güvenliğinden ödün vermeden hijyenik ortamda ürettiğimiz ürünleri, tüketicinin beğenisine sunmak için çaba sarf etmekteyiz.

Yeni çıkan Bilhan Ürünleri hakkında bilgi verebilir misiniz?  Ürün gamınıza neler eklendi?
Ürün gamımız süt ve süt ürünleri. İlk olarak %99luk sadeyağ ile başladı. Daha sonrasında 1lik tereyağı, sonrasında 10luk ve 1lik tetrapak ambalajda tam yağlı ve yarım yağlı süt, daha sonra labne ve en son olarak da yeni ürünümüz beyaz peynir ile yolumuza devam ediyoruz.

Yeni ürünleri ile birlikte Bilhan markası sektörde nasıl bir pazar payı hedefliyor?
Bilhan markası zaten pazarda iyi bir paya sahip. Unlu mamuller ve horecada iyi bir noktada. Günlük süt işleme kapasitemiz 450-500 ton arasında değişiyor. İç piyasada iyi bir talep mevcut. Özel yerlere ulaşıyoruz. İlerleyen zamanlarda ihracatta da çok iyi bir yol kat edeceğini umut ediyoruz.

İlerleyen dönem için Bilhan markasına yeni ürünler eklenecek mi?
Bilhan Süt Ürünlerinde ilerleyen zamanda yelpaze daha da genişleyecek, denemeler yapıyoruz. Yeni ürünler konusunda önümüzdeki dönemlerde sizleri bilgilendireceğiz.