Yalçın Pazarlama

“Endüstriyel kuruyemiş alanında hizmet veren firmamız Antep Fıstığı, Badem, Ceviz, Fındık ürünlerini işleyerek soyulmuş, dilinmiş, kıyılmış, öğütülmüş, erişte gibi formlarda imalat yapmaktadır. Ürünlerimizi üreticiden direk olarak aldığımız için fiyatlarımız diğer firmalara göre daha uygundur” diyen firma Genel Müdürü Kahraman Alper Yalçın sorularımızı yanıtladı.

Kendinizi tanıtır mısınız?
1984 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimimi Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamladım. İki yıl kurumsal bir firmada Gıda Mühendisi olarak görev yaptım. 2006 yılında aile şirketimiz olan Yalçın Pazarlama’da çalışmaya başladım ve halen firmamızda çalışmaya devam etmekteyim. 2010 yılında şirket müdürü olarak göreve devam etmeye başladım.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
1976 yılında çalışma hayatına başlamış olan firmamız, her geçen gün sektörün ihtiyaçları ve gereksinimlerini karşılamakta öncü olmuş ve sektöre yeni bir vizyon yaratmıştır. Kurucumuz Sedat Yalçın’ın ileri görüşlülüğü ve sektördeki analizleri sonucu yenilikçi ürünler ve fikirler yaratarak ilk günkü çalışma azmi ve heyecanı ile şahsımın katılımıyla yoluna daha da güçlenerek devam etmektedir.

Faaliyet sahanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Endüstriyel kuruyemiş alanında hizmet veren firmamız Antep Fıstığı, Badem, Ceviz, Fındık ürünlerini işleyerek soyulmuş, dilinmiş(file–yaprak), kıyılmış(pirinç–kırık), öğütülmüş (toz–un), erişte (kibrit çöpü) gibi formlarda imalat yapmaktadır. Hazır kahve(Gold – Classic), kahve kreması, sıcak çikolata (Hot Chocolate), 3’ü bir arada gibi ürünlerin ithalatını yapmaktadır. Yenilikçi anlayışı ile 2014 yılında Draje Çeşitleri (Fındık–Üzüm–Portakal–Antep Fıstığı–Badem–Kahveli–leblebi-Renkli Badem Çakıl Taşı–Mat Antep Fıstığı) imalatına da başlamıştır.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Pastacılık, unlu mamuller, baklava, çikolata, lokum imalatçıları, kuruyemiş ve şekerleme firmaları ile çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Başta Ankara ve İç Anadolu olmak üzere tüm Türkiye ve onun haricinde ihracat faaliyetlerimiz çeşitli ülkelere devam etmektedir.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Kuruyemiş grubunda direk üreticiden alıp işlediğimiz ve diğer gruplarda imalatı kendimiz yaptığımız için fiyatlarımız rakiplerimize oranla daha uygundur.

Sizce müşteriler neden firmanızı tercih etmeliler?
Kaliteli ürün, uygun fiyat, değişmeyen kalite ve kaliteli hizmet anlayışımız nedeni ile bizi tercih etmeliler.

Çalıştığınız kurumlar en çok hangi nedenlerle sizinle çalışmak istiyorlar?
İç Anadolu bölgesi genelinde sektörün ilk firması ve yaptığı gelişmelerle takip edilen, örnek alınan firmamız üretim – satış – pazarlama alanlarında liderlik yolunda değişmeyen kalite ve hizmet anlayışımızla emin adımlarla ilerlemektedir.

Sektöre getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
En iyi ürünü, en uygun ve standart kalite ile sunmak.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmaları anlatır mısınız?
Ürün kalitesinin müşteri tarafından anlaşılması ve benimsenmesi için standart hizmet anlayışımızı tüketiciye benimsetmeye çalıştık.

Müşterilerinizin ürün alırken nelere dikkat etmesi gerekir?
Ambalajı incelemeliler, üzerinde delikler, çatlaklar, yırtıklar bulunan olan gıda maddelerini almamalılar. Ambalajın üzerindeki son kullanma tarihini kontrol etmeliler ve son kullanma tarihi geçmiş gıdaları satın almamalılar.
Firma etiketi olmayan paketsiz formdaki ürünlerin satın alınmaması gerekir.
Markayı sorgulamalılar, markanın yıllar içerisinde kendini kanıtlamış, güvenilir bir marka olmasına, üründe parti numarası, dolum tarihi, son kullanma tarihi, firma adı adresi, telefonu gibi ürün ve firma kimliğini açıkça belli eden ibarelerin bulunmasına ve kapakta garanti bandı olmasına dikkat etmeliler.

Firmanızın önümüzdeki dönem hedefleri nelerdir?
İç Anadolu bölgesi genelinde sektörün ilk lider firması olma özelliğimizi Türkiye geneline yaymak istiyoruz.