İstanbul Şekerciler Ve Pastacılar Odası Pastart İzmir Festivaline Katıldı

2 bin 842 metrelik pastayla rekor kırdılar. İzmir’deki Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali’nde, rekor denemesi için buluşan binin üzerinde pastacı 2 bin 710 metreyi aşarak dünyanın en uzun pastasını yaptı. İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri de festivale katıldı.
Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamuller Festivali (PASTART İZMİR) kapsamında pastacılar, dünyanın en uzun pastasını yaparak rekor kırdı. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonunca İzmir Kültür Park’ta gerçekleştirilen festivalin üçüncü ve son gününde, binin üzerinde pastacı, dünyanın en uzun pastasını yapmak üzere bir araya geldi. İzmir Kültürpark’ı tümüyle saran rekor pasta, İzmir 8. Noter Vekili Filiz Özen tarafından tescil edildi. 2 bin 842 metre uzunluğunda,
15 santimetre genişliğinde olan tescilli pasta için 200 bin yumurta, 2 ton un, 2 ton şeker, 10 ton krema ve diğer tüm pastacılık malzemeleri kullanıldı.
İzmirli şeflerin hazırladığı pastanın final bölümünü oluşturan ay yıldız formlu kısım ise PASTART İZMİR için kente gelen yabancı şefler ve Anadolu Otizm Vakfı öğrencileri tarafından hazırlandı. Tescil açıklamasının ardından pasta İzmirlilere servis edildi. Yönetim ve Denetim Kurulu olarak
İzmir’de düzenlenen “PASTART İZMİR - Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamüller Festivali” ‘ne katılım sağladık. Başta Federasyon Başkanımız Sn. Aykut YENİCE ve İzmir Pastacılar Odası Başkanı Sn. İhsan ESEN olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.
“PASTART İZMİR - Uluslararası Pastacılık, Tatlıcılık, Şekercilik ve Unlu Mamüller Festivali” ‘nde standları gezerek sektörümüzle ilgili istişare ettik.