70 Yıllık Tecrübe: Bozkurt Gıda

 “Bin beş yüzü aşkın firmanın gıda ve ekipman tedarikçisiyiz. Pastaneler, pişmaniyeciler, ekmek fırınları, oteller, cafeler, restoranlar, baklavacılar ve börekçilere hizmet veriyoruz” diyen firma yetkilisi Ege Bozkurt sorularımızı yanıtladı.

Kendinizi tanıtır mısınız?
1998 İzmit/Kocaeli doğumluyum. Şuan üniversite 4.sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 3 senedir şirketimizde çalışıyorum.1951 yılında kurulan Bozkurt Gıda’nın 4.kuşak temsilcisiyim.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Şirketimiz 1951 yılında İzmit-Kocaeli’nde kurulmuştur. Yaklaşık 70 senedir 1.500’ü aşkın firmanın gıda ve ekipman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Firmamızın ana faaliyet konusu çok uzun yıllar pastacılık sektörü olmakla birlikte, 2008 yılında ilave satış ekibi ve altyapı yatırımları (Soğuk hava depoları ve -18 araçlar) ile birlikte Catering sektörüne de hizmet vermeye başlamış ve bu piyasaya uygun ürün yelpazesini genişletmiştir.
Firmamızın ürün portföyünde; pastacılık, catering, endüstriyel yağlar, un çeşitleri, nişasta,
şanti, pasta katkı maddeleri, jöleler, endüstriyel çikolata çeşitleri (kuvertür, pralin vb.), kuruyemiş, meyve şekerlemeleri, likit yumurta, dondurulmuş et ürünleri, Süt ürünleri, peynir, zeytin, marmelat, bakliyat çeşitleri, konserve grubu ve komposto, pastane ihtiyaç maddeleri ve ekipmanları bulunmaktadır.

Faaliyet sahanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Faaliyet sahamız hakkında şunları söyleyebilirim; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Yalova, İstanbul (Anadolu Yakası), Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyon illerimize hizmet sunuyoruz.

Müşteri portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Müşteri portföyümüz; Pastaneler, Pişmaniyeciler, Ekmek fırınları, Oteller, Cafeler, Restoranlar, Baklavacılar ve Börekçilerdir.

Sizce müşteriler neden firmanızı tercih etmeliler?
Firmamızın piyasada ki bilinirliği, güvenilirliği, sektörün de lider firmaların distribütörlüğünü yapmamız, hizmet kalitemizin ve lojistiğimizin hızlı olması.

Sektöre getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
Kocaeli ilinde ilk pastane, unlu mamuller servisine 1991 yılında firmamız başlamıştır. Kocaeli ilinde piyasaya satış temsilcisi ile müşteri ziyaretine başlayan ilk firmalardan birisidir. Catering alanında soğuk hava deposu yatırımı ve soğuk havalı araç yatırımı yapan ilk firmalardandır.

Firma olarak önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Önümüzde ki dönem hedeflerimiz; Depo yatırımı yapmak, araç sayımızı arttırmak, piyasada ki bilinen güçlü firmaların distribütörlüklerini bünyemize katmak, çalışan sayımızı çoğaltmak.