Başkan'dan

Çok Değerli aynı kaderi paylaştığımız dostlarım, öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 
Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde doğalgaz, elektrik, kira, SGK, vergi, personel ve hammadde fiyat artışları gibi artan giderlerimizi ödemeye çalışıp ayrıca para kazanmaya çalışan kahraman meslektaşlarımızı kutluyor, Allah’tan hayırlı, bereketli, bol kazançlar diliyorum.
Aradan geçen bu sürede neler yaptık; *SGK Müdürleri ve SGK İş Kur Müdürlerimizi ziyaret ettik. İşyerindeki personel sıkıntıları ve diğer konularda istişarede bulunduk.
*İl ve İlçe Kaymakamlarımızı ziyaret ederek sektörün ve işyerlerinin şikayetlerini dile getirerek istişarelerde bulunduk. *İl ve İlçeye Belediye başkanlarımızla görüşerek kayıt Dışı Esnafın önüne geçilmesi, Seyyar satıcıların ve sektör dışı iş yerlerinin faaliyet alanı dışında ürün satışı, Karmaşık iş yeri dağılımının önüne geçilmesi, Araç arkasında sağlık ve hijyenden uzak tatlı satışının önüne geçilmesi ve denetlenmesi, Şeker ve Tuz tüketiminin azaltılması, Hijyen kursu ve eğitim seminerleri, Obezite hastalığına farkındalık yaratmak ve esnafımız ile kurumlar arasındaki köprüyü güçlendirmek ve ortak projeler çıkarmak için istişarelerde bulunduk. *Aşırı Tuz ve Şeker tüketiminin azaltılması için Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ve Taşpakon arasında imzalanan protokol gereği İstanbul İli bilgilendirme ve farkındalık seminerine katıldık. *Toptancılarla görüşerek üyelerimizin daha uygun ve hesaplı malzeme temini konusundan anlaşmalar yaptık. *Şahsım adına odamızı temsilen Birlik Başkanımız Sn. Faik YILMAZ’ın takdirleriyle İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildim. *Bakırköy Sheraton Otel’de gerçekleşen KASİAD 12. Genel Kurulu
na katılım sağladık. Sektörümüz ile ilgili istişarelerde bulunduk.  Federasyonumuzun Mesleki Eğitim Birimi Asil üyesi olarak Antalya’da düzenlenen 27. ANFAŞ Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarına katıldı. Federasyon Genel Başkanımız Sn. Aykut YENİCE ve Federasyon Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı programda Eğitim ve İstişare toplantısına katıldım. *İstanbul’da Pasta Festivali düzenlenmesi için görüşmelerde bulunduk. *Bankalarla ucuz kredi için anlaşmalar yaptık. *Kredi kefalet kooperatifleriyle görüşerek esnafımıza kredi sağladık. *Çağrı merkezimiz 148 oda içinde ilk ve tek olma özelliğiyle 24 saat hizmete devam etmektedir. 0850 550 14 53 No’lu çağrı hattımızla her zaman yanınızdayız. *Üyelerimize ve meslektaşlarımızı ziyaret etmeye tüm hızıyla devam ediyoruz. *TV, Radyo, Sosyal Medya hesaplarımız ile her zaman sektörümüzün sıkıntılarını ve isteklerini kamuoyuna duyuruyor ilgili duyuru ve tamimleri yayınlıyoruz. *Üyelerimizin iyi ve kötü gününde yanında olmaya devam ediyoruz. *Birliğimizin İDDG (İş Yeri Denetleme ve Danışmanlık Grubu) üyesi olarak seçildim. Odamızda da sektörümüzde uzman İDDG grubu kurarak siz değerli üyelerimize daha güzel hizmet etmek için çalışıyoruz. *Fatih Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetinde vatandaşlarımız ve üyelerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.
Yaklaşan Mübarek Ramazan ayında Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul eylesin. 
Tüm meslektaşlarıma Allah’tan sağlık, mutluluk, huzur ve bol, bereketli helal kazançlar dilerim.